Psichologiniai kontraceptikai

Teigimas, kad “seksas=blogis“ senovėje atliko ir psichologinio “kontraceptiko“ vaidmenį. Nesimylėti – veiksminga priemonė apsisaugoti nuo vaikų. Tad suaugusieji, norėdami pasiekti, jog vaikai pasislėpę nesimylėtų, kad nereikėtų išlaikyti dar savimi nesugebančius pasirūpinti vaikus (minipaskola.lt tai nenueisi!) ir jų tokias pačias atžalas, stengėsi vaikams sukelti pasišlykštėjimą seksu.

baisus žaltys“Moraline-Psichologine kontracepcija“ rūpinosi paprasti ir “šventi“ tėvai. Mergaitėms jie aiškino apie tai, kokia šlykštynė auga pas vyrus tarp kojų ir kad nieku gyvu jos nesiartintu prie tos pabaisos. Dora mergaitė, pamačiusi tokią baisybę, galėjo ir nualpti. Žaltys gal ir buvo ta simbolinė varpa, sugundžiusi Ievą paragauti saldaus-uždrausto vaisiaus. Sunku buvo Ievai atsilaikyti prieš akyse pastoviai tabaluojantį Dievo kūrinį. Vaikščiodamas visiškai nuogas, Adomas apsunkino Ievos susilaikymo kančias iki jausmus turinčiai moteriai nepakeliamo lygio.

Berniukams gi aiškino, jog dailioji lytis graži yra tik iš išorės, o jos viduriai – baisesni už baisiausią pasišlykštėjimą. Būdavo rimtai postringaujama apie tai, jog nulupus bobai odą, atsiveriantis tikrasis vaizdas nėra toks estetiškas, kaip galima būtų tikėtis, žvelgiant į išorę.

Valdžios viršūnėje bažnyčia savo teiginių iliustravimui neapsiribodavo vien teorijos dėstymu, kartais griebdamasi gausios praktikos odos lupime. Be viso to, neabejotinai, moteryse veisėsi velniai, siera, smarvė, glitūs skysčiai ir kiti ingredientai, nuo kurių auklėjami berniukai galėdavo ir apsivemti. Kuo gražesnė moteris, tuo šlykštesnė ir nuodėmingesnė ta “ištvirkėlė“ viduje – skelbė moralės sergėtojai – tuo didesnė pagunda atsiduoti kūniškiems malonumams, sudarantiems rimtą konkurenciją nekaltybe pasižymintiems Rojaus sodams. Moters tarpkojis – vartai į Pragarą.

Juk ne veltui kunigais galėjo būti tik patikrinti išbandymo – atsilaikiusieji prieš tokį siaubingą blogį – seksą ir jį siūlančias velnio pakalikes – bobas. Žinoma, sekso draudimo kunigams tikroji priežastis nebuvo tokia dvasinga ar kilni. Tiesiog bažnyčios vyresnieji rūpinosi, jog kunigai, neturėdami palikuonių (tame tarpe žmonų, kurios paprastai gyvena ilgiau už vyrus), nesusigundytų perleisti bažnyčios tarnyboje užgyventų turtų nepageidaujamiems asmenims.

Psichologiniai kontraceptikai mintis apie “Psichologiniai kontraceptikai”

  1. Abejoniu ner. Klaidu praeityje buvo padaryta daug siuo klausimu. Tik keli “bet“.

    Jusu minima baznycia, religija visai nebuvo baznycia, o politine- religine diktatoriska organizacija, kurios baznycia vadint liezuvis neapsivercia. Nei teologiskai, nei faktiskai tai nebuvo baznycia, nors si organizacija labai pretendavo kad ja taip vadintu.

    Kitas dalykas, butu neismintinga uzimti krastutine pozicija ir manyti, kad viskas kas susije su tikejimo tema, reikalais, yra blogis. Gyvenime yra daug dalyku, kurie jei teisingai naudojami, yra teigiami, jei neteisingai- neigiami. Pvz., kava ar arbata su pienu- geras derinys, o stai pienas su lasiniais ar silke, Jusu nuomone, ar geras? .. 🙂

    Taip yra ir su tikejimo tema. Tai ka Jus minite irase, ir yra tikejimo neteisingo panaudojimo faktas. Taip buvo, tokia istorija, bet nuo to kad tokia istorija, tikejimas Dievu netampa blogiu (nors kai kurie zmones ir daro tokias skubotas isvadas). Milijonai zmoniu liudija priesingai: jiems atsistoti ant koju padejo butent tikejimas Dievu. Tuo tarpu kiti milijonai zmoniu, tie kurie netiki Dievu, liudija ka kitko: apie depresija, beviltiskuma ir pasimetima. Asmeniskai man labiau imponuoja tie zmones, kurie liudija apie teigiamus pokycius ju gyvenime, nei tie, kurie pastoviai niurzga ir skleidzia nekoki kvapa aplink save…

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s